Забава МАГАЗИН

Познато кога ќе излезе новиот албум на Адел

Адел не издава нови албуми секоја година, но никогаш не ни губи на популарност. Секогаш знае да се врати со нова песна која е уште подобра од претходните хитови.

Пејачката открила дека планира да го реализира новиот албум во септември оваа година. Нејзиниот последен студиски албум излезе во 2015 година и истиот ѝ донесе голем број престижни музички награди.

Наводно, таа пред своите пријатели на венчавката на нејзината другарка, неколкупати кажала дека новиот албум може да го очекуваат во септември.

Поврзани вести

Кога ќе ве фати паниката: 5 психолошки трикови кои ќе ви помогнат да се смирите

Stefanija Kuzmanovska

Хари и Меган од изолација го коментираа коронавирусот

На Меган Маркл ѝ биле смешни часовите по кралски манири

Елена Даскалова

Убавицата од „Сината лагуна“ сè уште е во топ форма (ВИДЕО)

Деми Ловато објави фотографија без шминка

Кристина Денесовска

Секој хороскопски знак има свој непријател, дознајте кој е вашиот најголем животен противник

Stefanija Kuzmanovska