Забава МАГАЗИН

Познато кога ќе излезе новиот албум на Адел

Адел не издава нови албуми секоја година, но никогаш не ни губи на популарност. Секогаш знае да се врати со нова песна која е уште подобра од претходните хитови.

Пејачката открила дека планира да го реализира новиот албум во септември оваа година. Нејзиниот последен студиски албум излезе во 2015 година и истиот ѝ донесе голем број престижни музички награди.

Наводно, таа пред своите пријатели на венчавката на нејзината другарка, неколкупати кажала дека новиот албум може да го очекуваат во септември.

Поврзани вести

Дали американската серија од 2003 година ја предвидела пандемијата на коронавирус: Се носат маски и се седи во карантин, луѓето се лечат со хлорокин (видео)

Десет фатално убави Русинки кои владеат со светот на модата

Stefanija Kuzmanovska

Три трик-загатки кои сериозно ќе ве замислат

Елена Даскалова

Поранешниот тренер ги откри тајните на неверојатната трансформација на Адел

Stefanija Kuzmanovska

„Те спомнувам“ – Ареа имаат нова песна (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Зошто јапонската младина е среќна и нема амбиција да патува?