МАГАЗИН

Принцот Чарлс за коронавирусот: Чудно, фрустрирачко и стресно искуство

Принцот Чарлс, кому му беше дијагностициран коронавирус пред неколку дена, зборуваше јавно и ги сподели своите искуства поврзани со болеста, но им се заблагодари и на оние кои храбро се справуваат со пандемијата.

Тој ја опиша пандемијата на вирусот како „чудно, фрустрирачко и многу стресно искуство“. Принцот ги искористи повратните информации на јавноста за да им се заблагодари на сите оние што се во првите редови на одбраната против вирусот, особено медицинскиот персонал и службите за итни случаи, за кои рече дека херојски се борат за секој живот во Велика Британија и ги ризикуваат нивните животи.

„Откако неодамна го поминав искуството со коронавирусот, за среќа со само релативно благи симптоми, сега се наоѓам со друга состојба на болеста, но ова сепак бара строги мерки за изолација. Сите ние секој ден учиме колку е чудно, фрустрирачко и стресно ова искуство – кога не можете да бидете со своите најблиски и кога структурата на вашиот нормален живот исчезнува преку ноќ“, изјави принцот.

Тој додаде дека во овие тешки времиња мислите на неговата сопруга Камила и неговите се со оние кои се борат со оваа злобна болест, како и со луѓе кои изгубиле некој близок.

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила во моментот се разделени откако него му беше дијагностициран коронавирусот, додека војвотката беше тестирана негативно.

Поврзани вести

Хари и Меган се откажаa од користење на брендот „Сасекс Ројал“

Влатко Зорба

Од просјак до Џокер: Потресната судбина на Жоакин Феникс

user2

Пет фази низ кои поминуваат сите парови

Почина хрватскиот продуцент Бранко Лустиг

Елена Даскалова

Метју Пери со една објава ги излуди обожавателите

Јелена Карлеуша со нов стајлинг од 4000 евра: Афро-локни, длабоко деколте и тесен фустан (фото)