Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс за прв пат во јавност откако беше откриено дека е заразен со вирусот

Принцот Чарлс се огласи за прв пат откако беше дијагностициран со коронавирусот. Објавено е видео на кое, виртуелно, им се придружи на илјадниците луѓе ширум Британија кои ракоплескаа во чест на медицинскиот персонал.

Видеото на кое Чарлс и Камила, одвоени еден од друг, ракоплескаат е објавена на профилот на Клеренс Хаус, официјалната резиденција на Камила и Чарлс.

View this post on Instagram

The Prince of Wales and The Duchess of Cornwall join in the nationwide applause for the NHS: The Prince of Wales and The Duchess of Cornwall along with other members of the Royal Family and the rest of the country joined in the round of applause that was held at 8pm on Thursday to recognize the contribution of the NHS workers and their services to the country. The Prince, seen for the first time since his coronavirus diagnosis, is currently self isolating at Birkhall, his residence on the Balmoral Estate. The Duchess, who is currently separated from him and living in a different wing of the same house was also seen clapping from a window. Date: 26th March 2020 🎥: @clarencehouse #princecharles #princeofwales #duchessofcornwall #nhs

A post shared by HRH The Prince of Wales (@charlesprinceofwales) on

Принцот Чарлс засега има само благи симптоми и се чувствува добро, рекол неговиот портпарол. Неговата сопруга, војвотката од Корнвел, се тестирала и не е заразена. Чарлс и Камила сега се наоѓаат во самоизолација во дворецот Балмор.

Поврзани вести

Паровите во Вухан прават свадби по изолацијата: Барањата за венчавки зголемени за 300 отсто

Кои намирници смеете да ги јадете на празен стомак?

user2

Зошто бананите се лош избор за појадок?

Елена Даскалова

Овие хороскопски знаци се вљубуваат секој ден

Stefanija Kuzmanovska

Манекенката Наоми Кемпбел има нов животен стил

Понежната страна на „Златната топка“ (ФОТО)

Елена Даскалова