Забава МАГАЗИН

Пронајдена мртва поранешната девојка на Флојд Мејвотер

Поранешната девојка на Флојд Мејведер и мајка на неговите три деца, Џоси Харис е пронајдена мртва, а имала само 40 години.

Полицијата на пронашла во нејзиниот автомобил во Валенсија во Калифорнија во понеделникот навечер. Според пишувањата на TMZ, полицијата не ја смета смртта како сомнителна, но има истрага.

Харис, во неколку наврати го обвинила Мејвотер за злоставување, а два месеци помина и во затвор откако во септември 2010 година, таа го обвини дека ја нападнал пред нивните деца.

Мејботер трвдел дека е осуден само поради неговиот изглед.

„Црн сум, богат сум и сум јавна личност. Тоа се три причини“, рекол во едно интервју.

Сепак, тој призна дека бил насилен кон неа.

„Дали издржував жена која се дрогира? Да. Доколку тоа се смета за семејно насилство, тогаш виновен сум“, рекол.

Тој со Џоси бил од средно училиште се до прекинот во 2007 година. Зедно имаат три деца, синовите Корана и Зиона и ќерката Јирах.

Поврзани вести

Нескромната Адел остави голем бакшиш на келнер за празниците

Елена Даскалова

Хакирана страницата на принцот Хари

Кристина Денесовска

Иако „тежат“ 256 милиони долари, своето богатство нема да им го остават на децата

Џокер му го украл танцот на Чендлер од „Пријатели“

Денеска е Бадник – предвесник на Христовото раѓање

Кајли Џенер покажа како изгледа нејзиниот неверојатен гардеробер

Кристина Денесовска