Забава МАГАЗИН

Раперот Стормзи исчезнал од социјалните мрежи и ги загрижил фановите

Раперот Стормзи ги избришал своите профили на Инстаграм и Твитер, кратко откако објави дека ја добил својата прва „Грегс црна картичка“.

Оваа картичка му дозволува доживотна храна во „Грегс“ ланецот на ресторани.

Фановите биле изненадени, па на социјалните мрежи се појавија многу објави во кои се прашува каде е Стормзи и што се случило со него.

Стормзи, инаку, подолг период е во т.н. Твитер војна со уште еден британски рапер Вајли.

Меѓутоа, иако Вајли го викнал да ги „исчистат сметките“ на бина, Стормзи во неколку од последните твитови едвај додавал во некој збор за Вајли, па најверојатно се уморил од препукување, пишува Метро.

Поврзани вести

Клои Кардашијан со хипноза ја лечи анксиозноста

Елена Даскалова

Моќен трибјут на Џенифер Хадсон посветен на Коби и ќерка му

Елена Даскалова

Вака денеска изгледаат децата на Бритни Спирс

Елена Даскалова

Инспирирани од #MeToo, Дизни се откажа од ликот на Ли Шанг во Мулан

Анџелина Џоли бесна поради изјавата на Бред Пит

Солзи, тага и болка на погребот на Кирк Даглас

Кристина Денесовска