Забава МАГАЗИН

Раскинување на векот во Србија (ФОТО)

Од кога постои светот, луѓето ги раскинаа своите љубовни врски. Единственото прашање е како ќе заврши, со какви зборови и емоции.

Во модерно време, стана популарно да се прекине емотивната врска преку пораки на мобилен телефон.

Еден од најекстремните примери на оваа практика е забележан во Србија, кога извесна дама ја раскинала врската со извесен Душко.

– Душко, бев на литургија утрово и сфатив дека морам да те напуштам. Ја прочистив душата и сфатив дека веќе не оди. Не ми се јавувај повеќе – напиша таа.

Оставениот Душко имаше само едно прашање на ова:

– Дали мојот полнач е кај тебе?

Поврзани вести

Зошто треба почесто да јадете мушмули?

Елена Даскалова

Марго Роби ги маѓепса сите со невообичаен божикен изглед

Кристина Денесовска

Полни се со самодовреба: Овие знаци со упорноста може да постигнат се што ќе посакаат

Берта Китинска

Џенифер Лопез била жртва на сексуално малтретирање

Салата која симнува 2 кг за 2 дена

Александар Петровски

Како да направите леб без квасец