Забава МАГАЗИН

Ревијата на Армани зад затворени врати поради страв од коронавирус

Италијанскиот дизајнер Џорџо Армани одлучи неговата ревија во склоп на модната недела во Милано да биде зад затворени врати, за да се намали ризикот од ширење на коронавирусот.

Ревијата ќе биде снимана и пренесувана во живо преку официјалната веб-страница на брендот. Според Националната модна комора на Италија, Армани е прв дизајнер кој донел ваква одлука.

Тој всушност, со право се плаши, бидејќи најголем број заразени со коронавирус се во Ломбардија, чиј административен центар е токму Милано, градот во кој ќе се одржи оваа ревија.

Поврзани вести

Работи кои мора да ги знаете при одбирање и нанесување на маска за лице

Најопасните секојдневни навики

Елена Даскалова

Последното интервју на легендарниот Тома Здравковиќ

Александар Петровски

Што одговори Камила на прашањето дали ѝ недостига Меган Маркл? (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Памела Андерсон во провокативно издание (ФОТО)

Зошто Камила нема да стане кралица кога Чарлс ќе стане крал?