Забава МАГАЗИН

Рита Ора има ново момче

Пејачката Рита Ора (29) и шест години помладиот актер Раферти Ло се новиот пар, пишува The Sun. Се заљубиле на сетот за филмот „Oliver Tvist“, а на афтерпарито на Британските модни награди, биле уловени како се држат за раце. Во врска се неколку недели, но не сакаат јавно да објават.

– Меѓу нив вече подолго време има нешто, откако почнаа заедно да работат. Луѓето веднаш почнале да ја коментираат нивната хемија и започнаа со озборување. Сега тоа е вистинска врска па беа подготвени прв пат да излезат како пат. Не можеа да се воздржат да не се држат за раце. Се уште се во рана фаза, но моментално се многу заљубени – рекол извот близок на парот.

Инаку снимањето на филмот започна пред еден месец, а главната улога ја толкува токму Раферти. Се работи за негова прва важна улога, а пред тоа бил манекен и носел ревии за познати модни брендови.

Рита во една прилика изјави дека и е важно да најде маж кој ќе може да се носи со притисоците и гласините кои се поврзани со неа.

Поврзани вести

Март ќе биде месец на љубовта за четири хороскопски знаци

Излегуваат детали: Елон Маск имал тројка со сопругата на Џони Деп и Кара Делевињ?

Влатко Зорба

Пост Малон донел 50.000 долари во клуб и ги делел на присутните

Венеција во време на карантин поубава од кога било (ФОТО)

Облека која треба да ја избегнувате за време на изолацијата

Кристина Денесовска

Академијата ќе му оддаде почит на Коби Брајант при доделувањето на „Оскарите“

Влатко Зорба