МАГАЗИН

Роберт Де Ниро одиграл најмногу лоши момци

Неодамнешната анкета откри кој актер најмногу глумел негативец во филмовите, пренесува The Independent.

Веб-страницата garantorloans.com состави екипа од 500 актери, заснована врз количината на негативни ликови што ги играле, повикувајќи се на филмската платформа IMDb.

Првите десет ги предводи Роберт Де Ниро – тој има 19 вакви улоги, почнувајќи од дон Вито Корлеоне во вториот дел од кумот, за што доби Оскар, а завршува со Нил Меколи во „Хит“ (1995). Се потсетува и на неговата улога како Луис Гара во Џеки Браун на Квентин Тарантино и Џими Конвеј во „Добрите момчиња“ на Мартин Скорсезе.

Втор е Питер Стормер, кој има одиграно 17 негативци, од кои најзапаметени се неговите улоги во Фарго, „Големиот Лебовски“ и „Лоши момци 2“.

Зад него е Рон Перлман – Книгата на животот, Полициската академија, „Мажите во црно“ и повеќе.

Во првите десет се најдоа и Тим Кари, Џејмс Вудс, Вини Џонс, Гери Олдман, Кристофер Вокен, Малком Мекдауел и Семјуел Л. Џексон.

Поврзани вести

Сигурно ќе се препознаете: 11 типа луѓе во карантин и нивните смешни описи

Stefanija Kuzmanovska

Најголемите грешки кои жените ги прават за време на менструација

user2

Како да направите совршено здраво утринско кафе?

Елена Даскалова

Самохрана мајка му пишала порака на Ештон Качер, неочекувано, добила одговор

Борбата продолжува: Една од судијките во спорот меѓу Северина и Поповиќ побарала изземање

Елена Даскалова

Неделен хороскоп: Јарецот задоволен, бикот подобрен