Забава МАГАЗИН

Се откажува снимањето на Матрикс

Студиото Warner Bros во понеделникот објави дека го прекинува снимањето на продолжението на четвртото продолжение на Матрикс во кое глуми актерот Кијану Ривс и третото продолжение на Fantastic Beasts and Where to Find Them.

Оваа одлука е утврдена откако актерот Идрис Елба објави дека е со самоизолација и дека е позитивен на коронавирусот. Актерот на Твитер објави дека нема симптоми, но е во самоизолација, а локацијата не ја откри.

Матрикс требаше да се снима во Германија.

Universal PIctures, Netflix и Disney исто така престануваат со снимањата.

Поврзани вести

Семејството Којиќ со поддршка до Северина, таа, пак, напиша трогателна порака

Шокантни детали од животот на Робин Вилијамс

Влатко Зорба

Сируп од млада коприва за прочистување на телото

Елена Даскалова

Трубач во Милан засвире на прозорецот и разнежни многумина

Кристина Денесовска

Колач со јаболка и павлака (РЕЦЕПТ)

Неделен хороскоп: На Скорпиите им претстои одличен љубовен период

user2