Забава МАГАЗИН

Сем Смит плаче во карантин (ФОТО)

Многу светски ѕвезди споделија како ги минуваат деновите во самоизолација. Некои си наоѓаат забава, па им покажуваат на фановите дека може и тие да издржат.

На пример, семејството Кардашијан секој ден се снима како јаваат коњи на нивниот имот, Марта Стјуарт купува луксузни апарати за кујна и покажува што се можете да зготвите додека сте дома, под услов да ги имате сите тие намирници.

Но, на обичните луѓе им дојде преку глава кога Сем Смит објави дека е на раб на нервен слом и се расплака, а потоа и ги објави сликите на Инстаграм. Фановите веднаш го прогласија за победник во категоријата „бесчувствителност“.

Неговите следбеници му порачаа да порасне и да сфати дека луѓе живеат во мали станови, а тој ја има својата вила, која е проценета дека вреди 12 милиони долари.

View this post on Instagram

Stages of a quarantine meltdown

A post shared by Sam Smith (@samsmith) on

Поврзани вести

Бора Чорба ги демантира гласините дека е тешко болен

user2

Зошто не смеете да перете долна облека на ниски температури?

Елена Даскалова

Кој би можел најмногу да профитира од долгиот карантин?

Карантински апартман со корона тест од 500 долари

Stefanija Kuzmanovska

Џастин Бибер заработувал како уличен музичар на 12 години (ВИДЕО)

Александар Петровски

Џастин Бибер плачел поради Били Ајлиш

Кристина Денесовска