Забава МАГАЗИН

Северина: Ништо не боли повеќе од страдање за детето

Денес е денот кога срцето застанува. Полни 10 месеци од „привремената мерка“ со која ми беше одземено детето. Оваа „привремена мерка“ одреди детето да спие кај мене двапати месечно. Да го гледам 10 часа во текот на работната недела и секој втор викенд што започнува во сабота во 10 часот наутро и така 10 месеци. ”Привремено”, напиша пејачката на Инстаграм.

Пред 10 месеци Северина Којиќ ја загуби битката за старателство над нејзиниот син Александар, кој привремено му припаѓа на таткото Милан Поповиќ. Сепак, пејачката не се откажува од борбата да го врати, дури и ако повеќе пати плаќала казни за објавување на фотографии и видеа на детето на социјалните мрежи, а овој пат тоа го стори со посебна емотивна порака што му ја испратила јавно.

View this post on Instagram

[MY Heart will go ON] Ništa ne boli više od patnje za djetetom. Tako je priroda htjela. I dala nam je snagu. Da se borimo, izdržimo. I borit ću se. U toj agoniji ono što najžešće peče kao neprekidna žeravica u stomaku je nepravda, jer kao da ju nitko ne čuje i ne vidi. Vjerujte, ponekad i najjače srce teško izdrži nastaviti kucati. I svaki otkucaj ostavlja jedan ožiljak. I tako 10 mjeseci. Danas je dan kad srce zastaje. Punih je 10 mjeseci od 'privremene mjere' kojom mi je oduzeto dijete. Ta 'privremena mjera' je odredila da dijete kod mene prespava dva puta mjesečno. Da ga vidim 10 sati pod radnim tjednom i svaki drugi vikend koji počinje subotom u 10h. I tako 10 mjeseci. 'Privremeno'. Osjećaj kao kad vaš najglasniji vrisak kao da nitko ne čuje. Ili ne želi čuti. Ali sutra je novi dan… #myson #myfirst #mylast #myeverything #celinedion #myheartwillgoon #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina (@severina) on

„Ништо не боли повеќе од страдањето за дете. Тоа го сакаше природата. И тоа ни даде сила. Да се ​​бориме, да издржиме. И ќе се борам. Во таа агонија, она што најжестоко гори како постојан жар во стомакот е неправда, бидејќи е како никој да не ја слуша и не ја гледа. Верувајте ми, понекогаш дури и на најсилното срце е тешко да продолжи да чука. И секој ритам остава една лузна. И така 10 месеци. Денес е денот кога срцето застанува. Поминаа цели 10 месеци од „привремената мерка“ со која ми го одведоа детето. Таа „привремена мерка“ одреди детето да спие кај мене двапати месечно. Да го гледам 10 часа во текот на работната недела и секој втор викенд почнувајќи од сабота во 10 часот. И така 10 месеци. „Привремено“. Чувство како вашиот најгласен крик како никој да не го слуша. Или тој не сака да чуе. Но утре е нов ден “, напиша Северина со снимката со нејзиниот син, додека во позадината се слуша песна на Селин Дион.

Поврзани вести

Тејлор Свифт наградена со „Уметник на деценијата“ од Американските музучки награди

user2

Три хороскопски знаци кои ги одбегнуваат долгите љубовни врски

Девицата „пребирлива до болка“, Јарецот „игра на безбедно“, Водолијата „непредвидлива“

Влатко Зорба

Се огласи внуката на Тито со трогателна порака: „Тој беше великан“(видео)

Никола Поповски

Што ќе донесе владеењето на Водолијата на секој хороскопски знак?

Елена Даскалова

Северина во бел костим за капење го „запали“ Инстаграм (ФОТО)

Влатко Зорба