Забава МАГАЗИН

Што ќе ви донесе претстојниот ретрограден Меркур?

Почнувајќи од 14 февруари па до 10 март, започнува астролошкиот феномен познат како ретрограден Меркур, кој носи бура во нашите животи. Ова е прв ретрограден Меркур за 2020 година.

Многу врски ќе имаат криза поради лошата комуникација и неразбирањето, па може да се каже дека тој период ќе биде тест за многу парови, а голем дел од нив ќе научат важни лекции за љубовта кои треба да ги запаметат засекогаш.

Емоциите ќе бидат посилни од кога и да е, но ќе постои и тензија која ќе може да се надмине најпрво со себеразбирање, а потоа и со толеранција кон другите. Можни се долготрајни конфликти, поради кои ќе треба да научите да правите компромиси и да ги контролирате своите емоции, а да го ставите разумот пред нив.

Обрнете внимание и на својата љубомора. Важно е да не ги потиснувате емоциите, но и да не заборавате дека и вашиот партнер е човечко суштество и дека исто така чувствува, има потреби и силни желби.

Сепак, сите хороскопски знаци во текот на овој ретрограден Меркур ќе научат важни лекции за меѓусебните односи и за тоа, но и за зајакнувањето на емоционалниот дел од личноста. Најдете сила и ќе успеете да излезете од оваа фаза без големи последици за вас.

Поврзани вести

Софија Вергара објави секси фотографии од летувањето на Миконос (ФОТО)

Серена Вилијамс гуглала за момчето и ги дознала тајните од неговото минато

user2

Најемпатични знаци: Нивната душа е чиста и пријатна, тие длабоко ја разбираат туѓата среќа и тага!

Берта Китинска

Кафето – најпознатиот диуретик и сојузник во слабеење

Гинисов рекордер во редење јајца едно врз друго (ВИДЕО)

Кралски трикови за воспитување на децата: Кејт претпочита „авторитарен“ стил

Stefanija Kuzmanovska