Забава МАГАЗИН

Што не смеете да правите за време на 2020 година

Новата година само што ни дошла и како што знаете таа ќе биде престапна. Затоа, важно е да знаете дека некои работи не треба да ги правите за време на престапна година.

Според народните верувања, многумина кои започнуваат проекти во престапна година, истите никогаш не се реализираат.

Еве што е најдобро да не започнувате во 2020 година?

– Не започнувајте градба на куќа (може да дојде до несреќа, поплава, пожар, лизгање на земјиштето)

– Купување на нова куќа или селење не се пожелни

– Промената на работното место не е најдобра идеја

– Забрането е да се венчате или верите во престапна година

– Покренување на нов, самостален бизнис.

Дали ќе ги почитувате забраните или не, зависи од вас. Запомнете дека секој позитивен став ќе ви помогне да ги избегнете проблемите кои ги донесува престапната година.

Поврзани вести

И првата љубов на Џон Траволта починала од рак на дојка

Влатко Зорба

Има брутални стомачни и совршена линија: Поранешната сопруга на Еди Марфи е вистинска бомба! (ФОТО)

Берта Китинска

Ариана Гранде ќе настапува на доделувањата на Греми

Кралски трикови за воспитување на децата: Кејт претпочита „авторитарен“ стил

Stefanija Kuzmanovska

Нејмар со грандиозна забава во Бразил по повод Нова Година

Влатко Зорба

Хајди Клум е негативна на коронавирусот