Забава МАГАЗИН

Што ни носи ретроградниот Меркур?

Одлично знаеме за овој период и кога тој ќе настапи никому не му е лесно. Овој пат, ретроградниот Меркур носи бура во нашите животи, а прв пат оваа година се појавува на 16 февурари.

Многу убави и романтични љубовни врски ќе бидат разнишани со лоша комуникација и неразбирање. Овој период ќе биде вистински тест за сите парови, а на многумина ќе им се пружи лекција која ќе треба да ја запомнат.

Ретроградниот Мергур започнува на 16 февруари и ќе трае се до 10 март. Ќе се наоѓа на 12 степен во знакот Риба, што наговестува емотивен период со големи промени.

Емоциите ќе бидат посилни од било кога и баш се ќе мораме да правиме со зголемен емотивен нагон. Тензијата се појавува среде квадратот кој го сознаваат Месечината во знакот Скорпија и ретроградниот Меркур во Риби. Овој аспект носи голема борба на мисли и емовии, односно борба на две спротиставени страни која ќе трае долго, а важните одлуки ќе претрпуваат.

Бидејќи се е појачно во овој период, обрнете внимание на својата љубомора. Важно е да не ја потиснувате. Можно е да ги изубите чувствата за својот партнер, неговите потреби, желби и чувства.

Сепак, ретроградниот Меркур може и да не научи. Ова е совршен период за рефлексија. По секоја своја грешка или „излив“ на емоции, направете неколку чекори назад и согледајте ја ситуацијата од почеток. Соочете се со своите маани. Ова е период на големи лекции, тестирање отпорност и способност, како и јакнење на духот. Оживејте ја силата во себе и успешно изборете се со негативното влијание на ретроградниот Меркур.

Поврзани вести

Посна торта со киви и карамел

Џенифер Анистон го сруши Гинисовиот рекорд на Инстаграм

Џејсон Момоа во тесна маичка на Златните глобуси

Сите зборуваат за реакцијата на Анистон кон Бред Пит

Ријана нема да пее на „Супербоул“ во знак на протест

user2

Синтија Никсон ја откри тајната за таткото на нејзиното дете

user2