Забава МАГАЗИН

Синот на Роналдо тргна по стапките на татко си

На најпопуларната социјална мрежа на светот сега се придружи и деветгодишниот син на фудбалерската ѕвезда Кристијано Роналдо, а неговиот потег, во 24 часа, распамети скоро милион луѓе кои започнаа да го следат во истиот момент.

Неговото прво видео, а во кое на четири јазици – англиски, шпански, португалски и италијански – ги поздравува сите на социјалните мрежи, во помалку од 24 часа го виделе неверојатни 3,4 милиони луѓе ширум светот. Сепак, барем засега, деветгодишниот Кристијано Роналдо Јуниор, го следат нешто помалку од милион луѓе, а бројката се зголемува од час во час.

Откако им се обрати на своите обожаватели, Кристијано Роналдо Јуниор, објави уште две фотографии, една на која е со таткото, братот Маео и сестрата Ева Марија и Алана Мартина во када, а потоа и онаа на која позира со Георгина Родригез на Модната недела во Милано.

View this post on Instagram

🛀❤

A post shared by @ minicristianoronaldo2010 on

Инаку, Роналдо својот најстар син често го води на социјални настани и многубројни доделувања на награди, а неговиот наследник и тоа во вистинска смисла на зборот, не ја крие гордоста.

Кристијано Роналдо Јуниор веќе покажа дека физичкиот изглед го наследил од татко си и фудбалскиот талент, затоа може да се очекува дека исто како и татко му и тој ќе оствари неверојатни резултати.

Поврзани вести

Челичната Ана Винтур наполни 70 години

Елена Даскалова

Меган и Хари веќе нема да даваат изјави за 4 англиски таблоиди

Влатко Зорба

Хајди Клум позираше топлес (ФОТО)

Хит чевлите на Сара Џесика Паркер лек за секој здодевен аутфит

Stefanija Kuzmanovska

Розга: Во моментов не се бакнувам и не се гушкам со никого

Влатко Зорба

Биковиќ: Ако носите униформа, не удирајте човек кој лежи на земја (ВИДЕО)

Влатко Зорба