Забава МАГАЗИН

Славниот Џокер доби син со неговата партнерка Руни Мара

Холивудскиот актер Хоакин Феникс (45) и неговата партнерка Руни Мара (35) станаа родители, пренесува „Дејли мејл“.

Имено, веста протече во јавноста кога режисерот Виктор Косаковски (59) ги откри овие информации на филмскиот фестивал во Цирих.

По проекцијата на филмот „Гунда“, чиј Хоакин е извршен продуцент, Виктор рече:

– Само што имаше бебе. Прекрасен син кого го именуваше Ривер – рече директорот.

Актерката се породи пред еден месец, а нивниот син решија да го именуваат по братот на Хоакин, Ривер, кој почина во 1993 година. Неговата желба беше неговиот син да го носи истото име како и братот што го обожаваше.
Да потсетиме, Ривер имаше само 23 години кога почна да грчи и да повраќа пред клубот „The Viper Room“.

Сето тоа го гледал неговиот помлад брат Хоакин, кој се обидел да му помогне и повикал брза помош.

Лекарите му дале лекови за да го придвижат срцето, но немало знаци на живот. Официјално беше прогласен за мртов на 31 октомври 1993 година во Калифорнија, а причина за смртта беше срцев удар предизвикан од предозирање со кокаин и хероин.

– Секој филм што го снимив е поврзан со Ривер на некој начин. Тој е моја инспирација. Го чувствувам неговото присуство, како да е секогаш таму и ме води – рече актерот во едно интервју.

Сепак, актерот и неговата партнерка сега имаат повеќе причини за среќа и уживаат во првите денови со новороденото бебе, што им го исполни животот.

Поврзани вести

Кијану Ривс првпат со девојката во јавност (ФОТО)

Елена Даскалова

Проблем со несоница? Овие три нешта ќе ви помогнат да го надминете

Елена Даскалова

Кои се најголемите заблуди за коронавирусот?

Никола Поповски

Мајката на Грета пеела на Евровизија во 2009

user2

Се расправате со партнерот во изолација? Правилото од 5 минути може да ви ја спаси врската

Влатко Зорба

Почина познат јужнокорејски актер