МАГАЗИН Стил

Славниот дизајнер изненади: Ја мразам модата

Документарецот кој зависниците од мода го исчекуваат со нетарпение, би можел да ги изненади.

Имено, легендарната модна икона, Ralph Lauren, прозборел за документарниот филм кој ќе се фокусира на неговата животна приказна, а со своето признание шокираше многумина.

– Мразам мода – рекол во разговор за The Telegraph.

Но, одлучил да појасни што мисли со тоа.

– Себе си никогаш не се сметав за моден дизајнер. Повеќе стануваше збор за безвременски работи кои ми се допаѓаа, и вредности – изјавил Лорен.

Филмот треба да излезе на 12 ноември, а освен за брендот кој го развил, ќе се занимава и со неговото детство, бракот како и многу делови од неговиот живот кои досега беа непознати. Исто така славниот дизајнер зборува како соработувал со Anna Wintour, Calvin Klein, Diane von Furstenberg, Naomi Campbell и многу други.

Поврзани вести

Адам Сендлер им покажа на папараците што мисли за нив

Елена Даскалова

Во семејството на Бекамови, главоболки поради љубовниот живот на најстариот син

Влатко Зорба

Северина го изгуби старателството над синот

Елена Даскалова

Хормонално нарушување која го има речиси секоја петта жена

Елена Даскалова

Претеравте со пиење? Ова се лекови за различни видови мамурлак

Елена Даскалова

Џејми Ли Кертис доби подарок од Атиџе (ФОТО)

Елена Даскалова