Забава МАГАЗИН

Со голи раце зграпчи ајкула за да ја спаси (ВИДЕО)

Корисниците на социјалните мрежи беа воодушевени од видеото во кое пливачот на плажата „Кејп Хенлопен“ во американската држава Делавер, фаќа ајкула со голи раце и ја држи устата.

Видеото е објавено од Рејчел Фостер, а видеото наскоро стана вирално и забележа 200.000 прегледи на Фејсбук и ТикТок.

– Сите почнаа да викаат: „Ајкула, ајкула, сите излегувајте од вода. Сè беше толку лудо, како во филмот„ Ајкула “- Фостер го опиша она што го виде.

Таа истакна дека околу 20 лица биле на плажа во моментот кога пливачот ја зграпчил ајкулата. Како што објасни таа, човекот што се гледа во видеото не е лицето кое ја фатило ајкулата.

Откако неговиот пријател ја фатил ајкулата, човекот влетал во водата и ја отворил вилицата на ајкулата за да ја извади куката, а потоа ја пуштил.

 

Поврзани вести

Џамбазов: Иш короно, иш (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Почнува снимање на филм за животот на Тома Здравковиќ

Стивен Кинг поради лажните вести си замина од Фејсбук

Елена Даскалова

Тајната на трите прстени што ги носи Кејт Мидлтон: Колку вредат и зошто ги носи

Stefanija Kuzmanovska

Ким Кардашијан ги разбесни луѓето со новата објава сред пандемијата

Ако апчето не помогна, еве како да ја надминете главоболката

user2