Забава МАГАЗИН

Спајк Ли на Оскарите му оддаде почит на Коби Брајант

Актерот оскаровец Спајк Ли, кој вечерва ќе презентира една од наградите на Оскарите, на црвениот тепих зачекори во виолетово-жолт костум.

Тој на овој начин му оддава почит на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант. Коби, неговата ќерка Џиџи и уште седум лица загинаа во хеликоптерска несреќа на 26 јануари. Се очекува во текот на оскаровската ноќ да му се оддаде почит на кошаркарот со ревијален трибјут.

Вечерва македонската публика со нетрпение ги очекува доделувањата на Оскарите во категориите Најдобар странски филм и Најдобар документарен филм.

Поврзани вести

Оскарот за Најдобар актер отиде во рацете на Жоакин Феникс

Елена Даскалова

Роналдо нападнат поради фотографија со децата

Кристина Денесовска

Кинеска техника за заздравување од стрес и вознемиреност: За неколку минути го смирува нервниот систем!

Stefanija Kuzmanovska

Чорапи на Мајкл Џексон се продаваат за 97.500 долари

Елена Даскалова

8 најморничави ментални нарушувања

Елена Даскалова

Илон Маск изгради чудо под Лас Вегас (ВИДЕО)