Забава МАГАЗИН

Српскиот музичар Џорџе Давид позитивен на коронавирусот

Српскиот музичар Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот.

„За жал, потврдено ми е дека имам ковид-19. Не сфаќам… очаен сум. Вирусот ќе помине но, болница. Пекол, како да си во затвор, во војска. Луѓе, чувајте се. Ве молам“, наишал 55-музичар на инстаграм.

Поврзани вести

Највкусната пица како од пицерија

user2

Зошто не треба да спиете со мокра коса?

Влатко Зорба

Серена Вилијамс се сонча на Малдивите (ФОТО)

Елена Даскалова

Џејн Фонда повторно уапсена на протест

user2

Режисерот на Паразит, во Јужна Кореја, пречекан како херој

Кристина Денесовска

Особините кои ги красат најпривлечните луѓе

Кристина Денесовска