Категорија : Стил

МАГАЗИН Стил

По Фенди и еден наш моден бренд нуди заштитни маски

Елена Даскалова
Се сеќавате на луксузните заштитни маски кои Фенди ги произведува и продава, а нивната цена се движеше меѓу 190-200 евра? Во онлајн-продавницата на македонскиот дизајнерски...
МАГАЗИН Стил

Што ја прави популарната корејска козметика различна од обичната?

Елена Даскалова
Веќе подолг период корејската козметика е хит меѓу жените, а на голема врата е и влезена во западниот свет. Влијанието е очигледно, многу производители на...
МАГАЗИН Стил

Популарните полнети усни се всушност деформитет, а естетските хирурзи објаснуваат и зошто

Елена Даскалова
Докторката Анита Пател, естетски хирург од Беверли Хилс, објавила фотографија со која сликовито објаснува како да препознаете жртви на лоши и непрофесионални естетски зафати. Таа...
Стил

Армани: Дизајнерите ја силуваат модерната жена!

Влатко Зорба
Светски познатиот италијански моден дизајнер Џорџо Армани смета дека модната индустрија ја „силува“ модерната жена со сексуално ориентираниот маркетинг, пренесува Ројтерс. „Крајно време е да...
Стил

Гвинет Палтроу организираше забава „без шминка“ со Кејт Хадсон, Деми Мур и девојката на Киану Ривс (ФОТО)

Влатко Зорба
Гвинет Палтроу беше домаќин на забава „без шминка“ во нејзината куќа со неколку славни личности, вклучувајќи ги Кејт Хадсон, Деми Мур, Рејчел Зои и Александра...
МАГАЗИН Стил

Бекам како грчка божица за тамошниот Вог

Кристина Денесовска
Дизајнерката и поранешна Спајсица, Викторија Бекам е ѕвездата на новиот број на грчкото издание на Вог за кое снимила прилично жежок едиторијал. На самата насловна...
МАГАЗИН Стил

Ослободете се од целулитот со суво четкање

Елена Даскалова
Со помош на четка од природни влакна, вие ќе добиете моќен сојузник во борбата против непријатниот целулит. Со четкањето на нозете и задникот „на суво“,...
МАГАЗИН Стил

Мајли Сајрус ја затвори Њујоршката модна недела

Кристина Денесовска
Иако не е менекенка, Мајли Сајрус доби чест да ја затвори Њујоршката модна недела. Пејачката носеше ревија на Марк Џејкобс за есен/зима 2020, а по...
МАГАЗИН Стил

На кои делови од телото не треба да ставате парфем?

Елена Даскалова
Кај многумина парфемот е омилен козметички производ, а неговото нанесување е вистински ритуал за убавина. Можеби ви се чини невозможно неговото погрешно нанесување, но сепак,...
МАГАЗИН Стил

Шампон за побрз раст на косата

Елена Даскалова
Не е залудно што кажале дека лекот навистина е пет пари, ако знаете каде да го купите. Па, така и со овој ефикасен шампон против...