Стил

Фустанот на Маркл од 76 долари покажува дека стилот и е сосема различен по кралскиот живот (ФОТО)

Најновата „прифатлива“ облека на Меган Маркл покажува дека нејзиниот стил по кралскиот стил се развива.

Војвотката од Сасекс, која се повлече од кралските должности претходно оваа година, носеше бел фустан MagicLinen од 76 долари (60 фунти) додека беше во Беверли Хилс со принцот Хари во текот на викендот.

Таа го надополни белиот, без ракави фустан со сламена капа, балетанки, очила за сонце, црна торба за рамо и бела маска.

Обичните облеки се сериозен контраст на кралската гардероба на Маркл, во однос на стилот и достапноста.

Последните ангажмани на војвотката беа во текот на нејзината проштална турнеја на Велика Британија во март. Таа носеше претежно дизајнерски облеки за турнејата, одлучувајќи се за фустан на Викторија Бекам од 1.285 американски долари за „Endeavour Fund“ наградите.

Потоа, таа носеше впечатлив Safiyaa фустан во црвена боја од 1.693 американски долари на „Mountbatten Festival of Music“, каде беше со принцот Хари.

За последниот кралски ангажман во за „Commonwealth Day service“ во Вестминстерската опатија, таа избра смарагден фустан од „Emilia Wickstead“.

Поврзани вести

Модерни бои кои владеат со есенскиот стил

user2

Сосема непотребни навики за нега кои ги практикуваме

Елена Даскалова

Victoria’s Secret шоуто нема да се одржи оваа година

Влатко Зорба

Коронавирусот ја откажа Мет галата

Како да ја одржувате косата за време на ладните месеци

Како правилно се користи регенераторот за коса?

Елена Даскалова