Категорија : Стил

МАГАЗИН Стил

Како правилно се носи кармин со месо-боја?

Елена Даскалова
Популарниот кармин во месо-боја треба внимателно да го одберете бидејќи лесно може да се случи со само една погрешна нијанса да изгледаде како воопшто да...
МАГАЗИН Стил

7 најскапи фустани во историјата на Оскарите

Елена Даскалова
Во пресрет на годинашното доделување на Оскарите, ве потсетуваме на седумте најскапи модни креации кои низ годините се појавија на црвениот тепих. Џенифер Лоренс, Оскари...
МАГАЗИН Стил

Триковите на Џеј Ло за убава кожа

Неодамнешниот настап на Џенифер Лопез на Супербол, ги остави без здив сите кои ја гледаа. Не само што беа истакнати нејзините танцувачки вештини, туку и...
МАГАЗИН Стил

Како најдобро да ги искористите старите козметички производи?

Елена Даскалова
На сите ни е познато чувството кога купуваме нов шампон, гел за туширање или крем за лице, а само по неколку дена сфаќаме дека не...
МАГАЗИН Стил

Модни трикови кои ги знаат сите жени со стил

Кристина Денесовска
Наместо да бидете роб на трендовите кои минуваат и брзата мода, подобро поработете на стил и квалитетни парчиња во кои ќе заштедете пари. Овие пет...
МАГАЗИН Стил

Ефикасен домашен педикир со сода бикарбона

Елена Даскалова
Грижата за стапалата не смеете да ја занемарите во зимските месеци, бидејќи пролетта и топлото време ќе дојдат побрзо отколку што сте очекувале. Без оглед...