Стил

Светот шокиран од анорексичниот изглед на Кендал Џенер на модната недела во Милано (ФОТО)

Изгледот на Кендал Џенер (24) на Модната недела во Милано шокираше многумина, бидејќи изгледаше премногу слабо и неуредно.

Кендал Џенер е една од најплатените модели на денешницата, сепак, таа целосно ја запрепасти јавноста со својот изглед на Модната недела во Милано.

Таа беше снимена како оди кон автомобилот по модната ревија, во тесен долг фустан, чизми и со заштитна маска на лицето.

Првото нешто што ги изненади сите беше нејзината фигура, бидејќи сè се гледаше во тесниот фустан, па дури и нејзините коски.

Ова ги натера нејзините обожаватели да се загрижат за здравјето на манекенката, па и рекоа дека изгледа „нездраво исцрпено“ и дека треба повеќе да се грижи за своето здравје.

Покрај преслабата фигура која шокираше многумина, Кендал воодушеви и со својата фризура; залепената и „зачешлана“ коса можеше да се види од авион и изгледаше повеќе мрсно, отколку модерно.

Кендал ЏенерКендал Џенер

Поврзани вести

Како Џеј Ло успева да го одржи здравиот и млад изглед?

Елена Даскалова

Користете соодветна крема зависно дали е ден или ноќ, кожата ќе ви биде благодарна

user2

Како да спречите вашиот парфем предвреме да се расипе?

user2

Избегнете ги 5-те најчести грешки при нанесување руменило

user2

Популарните полнети усни се всушност деформитет, а естетските хирурзи објаснуваат и зошто

Елена Даскалова

Какви мејкап трендови нè чекаат во 2020-та?

Елена Даскалова