МАГАЗИН

Тајната на трите прстени што ги носи Кејт Мидлтон: Колку вредат и зошто ги носи

Војвотката од Кембриџ често носи три импресивни прстени на домалиот прст. Експерт за накит ја откри причината, намената и нивната вредност.

Кога Кејт и принцот Вилијам се верија, војвотката доби веренички прстен од сафир, кој некогаш ѝ припаѓаше на принцезата Дајана. Прстенот има централен сафир со дијаманти и вреди околу 365.000 долари, изјави експертот Џошуа Џејмс за „Експрес“.

Кога дојде денот на венчавката, Кејт доби велшки златен венчален прстен, следејќи ја кралската традиција.

Џејмс бјасни дека вредноста на велшкиот златен прстен зависи од тежината и чистотата на користеното злато. Според неговите проценки, прстенот на војвотката веројатно чини околу 2.400 долари.

Меѓутоа, војвотката од Кембриџ носи и трет прстен заедно со другите два, таканаречен прстен на вечноста. Се верува дека тоа е прстен што ѝ го подарил принцот Вилијам кога се роди нивното прво дете, принцот Џорџ.

Поврзани вести

Спектакуларен огномет над домот на Цеца во чест на раѓањето на Жељко: Како изгледала синоќешната забава (видео)

Храна која не смеете да ја јадете пред спиење

Елена Даскалова

Кои хороскопски двојки најлошо раскинуваат?

user2

Мајката на Грета пеела на Евровизија во 2009

user2

Како да си го олесните закрепнувањето од бронхит?

Елена Даскалова

По бабин рецепт: Пита со дуњи со неодолив вкус

user2