Забава МАГАЗИН

Тамара Тодевска номинирана за најдобра песна на МАС наградите

Македонската пејачка и претставничка на минатогодишната евровизија, Тамара Тодевска, на својот Твитер профил сподели со фановите дека е номинирана за најдобра песна во женска категорија на претстојните МАС награди.

„Proud е номинирана за Најдобра песна од женски изведувач на МАС наградите“, напиша Тамара на својот профил споделувајќи го линкот за гласање.

Proud беше доста успешна песна и со неа го имавме најдобриот пласман на Евровизија. Останува да видиме дали Тамара ќе се закити со оваа награда.

Поврзани вести

Саша Барон Коен го „насамари“ и Руди Џулијани, тој му викна полиција

Stefanija Kuzmanovska

Три хороскопски знаци кои најлесно поднесуваат раскинување

Елена Даскалова

Посни крофни со шлаг

Кристина Денесовска

Ана Ивановиќ ги диктира модните трендови (ФОТО)

Трагичниот живот на популарната пејачка на француски шансони

Кристина Денесовска

Како Хари Потер пере алишта и свири на машината за перење (ВИДЕО)