Забава МАГАЗИН

Тамара во новата кампања на ЕУ настапи во Брисел, Лондон и Амстердам

Европската унија вчера на своите социјални мрежи го објави видеото со Тамара Тодевска, кое е дел од кампањата „Европејците што прават разлика“.

Кампањата има цел да им ги претстави на граѓаните на ЕУ иновативните и талентираните жени од Западен Балкан а освен Тамара, во оваа кампања учествуваат и Маја Раишевиќ од Црна Гора, Селма Продановиќ од Босна и Херцеговина, Детина и Аргита Зали од Албанија и Наташа Ковашевиќ од Србија.

Како дел од кампањата Тамара ќе има и свој настап во Брисел на 5ти март.

Нашата евровизиска ѕвезда во моментов го привршува нејзиниот трет студиски албум а во следниот период има настапи и во Амстердам и Лондон.

#EuropeansMakingADifference: TamaraTodevska

She won the Eurovision Song Contest 🎤 jury vote in 2019. "All across the Western Balkans, music is that moment that unites us. " 🎵 Tamara Todevska is from North Macedonia and she is making a difference. #EuropeansMakingADifference 👐 #WesternBalkanshttps://europa.eu/!Tf93Wm

Gepostet von European External Action Service – EEAS am Montag, 2. März 2020

Поврзани вести

Џулиен Мур откри која сцена ѝ била најнепријатна за снимање

Влатко Зорба

Зелен детокс пијалак со спанаќ и чиа семе

Елена Даскалова

Позната блогерка направи список на 60 работи што можете да ги направите во карантин (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Принцот Вилијам: Цел живот го поддржував Хари, но веќе не можам

Елена Даскалова

Која е намената на коректорите во боја?

Елена Даскалова

Боб Дилан за првпат е број еден во САД

Stefanija Kuzmanovska