Забава МАГАЗИН

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Тијана Дапчевиќ на Инстаграм сподели фотографија од деновите кога студираше на Факултетот за музичка уметност.

Таа има перика и сценска шминка, а во описот нагласи дека сакала да биде Бах.

„Студент во прва година на ФМУ Скопје, беше некој настан, го свирев Бах, далечната 1995 година“, напиша таа и ги воодушеви своите обожаватели.

Тијана, покрај музичката кариера како пејачка, свири и е професор по виолончело, за кое вели дека ѝ е првата љубов.

Поврзани вести

ЈАРЕЦ: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова

Џастин Бибер ги уцени обожавателите – нов албум до Божиќ ако добијам 20 милиони лајкови на последната објава

user2

Минале 25 дена на море не знаејќи дека светот го зафати пандемија со коронавирус

Топ 5: Најмудри жени според хороскопот

user2

Опсесиите на секој хороскопски знак

Кристина Денесовска

Хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите чувства

Кристина Денесовска