Забава МАГАЗИН

Том Хенкс: Едноставно е, почитувајте ги правилата, носете маска, физичко растојание и мијте ги рацете

Пред извесно време, Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон „го прележаа“ Ковид-19, а сега глумецот во интервју за британски „Гардијан“ вели дека не е премногу загрижен околу тоа дали самиот тој ќе го дочека наредното утро.

– Кога бевме во болница, си реков: Имам 63 години, дијабетес тип 2, стент во срцето – дали сум случај со црвен сигнал? …Но, сè додека нашите температури не се покачуваа, а нашите бели дробови не се наполнија со нешто што би личело на пневмонија, ние не бевме загрижени. Јас не сум тој што наутро се буди и се прашува – дали ќе го дочекам крајот на денот или не? Јас сум прилично смирен околу тоа, вели Хенкс.

Прашан за тоа како американскиот претседател Доналд Трамп се справува со корона-пандемијата, глумецот рече: – Е па, отсекогаш сум мислел дека лидерот треба да биде смирен и информиран како водач. Не мислам дека го имаме тоа.

Натаму, тој повторно повика на општествена одговорност и здрав разум.

– Не биди морон, само почитувајте ги правилата. Едноставно е… Господи, до здравиот разум е. Има буквално само три работи што треба да ги правиме за подобро утре: Носете маска, физичко растојание и мијте ги рацете, додава глумецот. 

Поврзани вести

За малку избегната страшна несреќа на концертот на Северина во Белград

Елена Даскалова

РАК: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова

Кејт Мидлтон прекрши едно строго кралско правило

Елена Даскалова

Канје Вест најави предизборен митинг

Влатко Зорба

Мајкл Лохан тврди дека Линдзи не е во врска со саудискиот принц Мухамед

user2

Бесните актерки ги напуштија доделувањата на Цезар наградите

Кристина Денесовска