Забава МАГАЗИН

Том Круз во карантин во Италија

Актерот Том Круз во Италија го снима седмото продолжение на филмот Невозможна мисија. Поради опасноста од коронавирусот кој забрзано се шири во Италија, актерот и неговата екипа се сместени во карантин, пишуваат странските медиуми.

Медиумите истакнуваат дека никој од екипата не е заразен со вирусот, а во карантин ќе останат до утре, 2 март.

Курз допатувал во Венеција на 20 февруари, а филмот требало да се снима таму три недели.

Поврзани вести

Кралското семејство сè повеќе се плаши дека ќе се откријат тајни што ќе ги засрамат

Фелисити Хафман излезе порано од затвор

user2

Како да спречите замрзнување на вашиот автомобил ноќе?

Елена Даскалова

Како да внесувате помалку шеќер?

Влатко Зорба

Пред завршувањето на годината поставете си седум прашања

Кристина Денесовска

Синот на Бритни Спирс откри семејни тајни преку лајв-стрим