Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта

Има нешто магично во овој дел од годината кога луѓето се чувствуваат и однесуваат поразлично. Поради тоа многумина, во ова посебно време, ја наоѓат својата вистинска љубов која ќе ги грее и со која ќе ги поминат најубавите денови.

Таа желба оваа зима ќе се оствари за следните три хороскопски знаци.

Овен: Ќе се чувствувате феноменално, а така и ќе изгеледате

Вашиот социјален живот оваа зима ќе биде многу живописен. Меѓу големиот број луѓе со кој ќе се сретнете, можно е да се издвои некој кој на посебен начин ќе го привлече вашето внимание. Веќе на почетокот на февруари можете да очекувате неверојатно задоволства и дива страст со личност која ќе го окупира вашето внимание, а тоа дополнително ќе го појача вашиот шарм па многумина нема да бидат во состојба да одолеат.

Бик: Препуштете се на задоволствата на животот

Марс, планетата на сексуалните желби и страста, на 3 јануари ќе влезе во авантуристичкиот Стрелец во вашата осма куќа, куќата на сексот, трансформацијата и интимните заедници. Тоа ќе ја зголеми вашата страст и енергија. Можно е да отидете на романтично патување со некој кој ќе го зпознаете. Се е можно во овој период. Ќе уживате во нешто што не сте го очекувале.

Риби: Ќе ви се остварат сите соништа

Кога венера ќе изврши влијание на вашиот знак на 13 јануари, можете да очекувате многу убави случувања за некој за кого долго сонувавте. Најверојатно, поради влијанието на Меркур, ќе добиете порака од вашата сродна душа или ќе дојде до разговор со неа, што дополнително ќе ве зближи. Како и да е, оваа зима немојте да се плашите да го зграпчите она за кое мислевте дека можете само да сонувате.

Поврзани вести

Домот на Расел Кроу изгоре во страшен пожар

Елена Даскалова

Канје Вест: Исус е единствената суперѕвезда

5 вечерни трикови за убавина со кои ќе блеснете наутро

Елена Даскалова

Били Ајлиш првпат ја изведе „No Time To Die“ во живо (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Памела Андерсон се разведува по 12 дена брак

Спотифај покренува проект за помош на музичарите

Кристина Денесовска