МАГАЗИН

Три знаци чии чувства најлесно можете да ги повредите

Некои хороскопски знаци се цврсти како карпи. Но, кои се оние чии нежни чувства најлесно може да ги повредите?

Рак

Можеби најчувствителниот хороскопски знак. Колку сакаат да примаат љубов, толку многу сакаат и да ја даваат. Без разлика дали потекнува од семејство, пријатели или партнери, тие навистина уживаат во љубовта и ако не им е возвратена, може да бидат длабоко повредени. Најдобар начин да сеоднесувате кон Ракот е едноставно да не ги изневерите неговите чувства.

Шкорпија

Шкорпиите всушност имаат многу меко срце, без оглед како изгледаат. Само за да избегнат да бидат повредени, тие ги кријат своите чувства. Тие не сакаат да бидат одбивани и ако се чувствуваат на тој начин, тогаш тоа може да биде голем проблем. Може да обрне внимание дури и на најмалите детали. Ќе забележат ако ги користите, дури и кога мислите дека не знаат.

Риба

Рибите длабоко веруваат во лојалноста, па затоа ќе ви дадат сè што имаат, но за возврат го очекуваат истото. Никогаш не можете да бидете „на половина пат“ со нив, и бидејќи тие се сонувачи, честопати се случува да имаат нереални очекувања. Ова е причината зошто тие се толку ранливи – ако не сте подготвени да им дадете сè, подобро е дури и да не стапите во контакт со нив.

Поврзани вести

Берта од „Два и пол мажи“ доживеала срцев удар, се бори за живот

Десерт од стар леб, вкусен и евтин

Елена Даскалова

На Интернет кружат голи снимки од актерката која се поврзува со Бред Пит

Stefanija Kuzmanovska

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Александар Петровски

12 намирници кои не треба да ги јадете навечер

Елена Даскалова

“Светот е” е новата песна на Роберт Билбилов и Тамара Тодевска