МАГАЗИН

Трик како обичната маска подобро да ве заштити од короната (ВИДЕО)

Стоматологот Оливија Куи од Канада објави видео на „Тик Ток“ во кое покажува што да правите со обична маска за подобро да се заштити од короната, а видеото го погледнале 3,6 милиони луѓе за неколку дена.

Оливија Куи вели дека многу луѓе, кога ставаат едноставна маска на страна, имаат дупки заради што се изложени повеќе отколку што би сакале. Таа го советува следново:

Бидете сигурни да ги измиете рацете пред да направите нешто со маската. Свиткајте ја на половина по должина, а потоа врзете јазол на гумената лента и држете го што е можно поблиску до маската. Отворете ја маската и притиснете ги преостанатите дупки внатре од двете страни. На тој начин, маската ќе ви одговара добро на лицето и нема да бидете изложени како кога редовно ја носите.

 

 

Поврзани вести

Протече видео од снимањето на Џејмс Корден и Џастин Бибер кое ги шокираше фановите

Изгубивте желба за партнерот? Ова се можните причини за тоа

Елена Даскалова

Имате кафеави очи? Не ја правете оваа грешка во шминкањето

user2

Оскарите без водител, номинациите во понеделник

Елена Даскалова

Криза со коронавирусот: Важни совети за како правилно да работите од дома

Шехерезад и Онур повторно станаа родители на син