Забава МАГАЗИН

Трите најарогантни хороскопски знаци

Астрологијата тврди дека следниве хороскопски знаци имаат најголем потенцијал да бидат арогантни, самобендисани и препотентни, па дури и непријатни за друштво.

Бик

Својата ароганција се трудат да ја скријат од другите, но не им оди најдобро. Се сметаат себе за луѓе кои пробале и виделе сè во животот. Апсолутно е невозможно да излезете на крај со нив, бидејќи воопшто не сакаат да ги слушаат туѓите аргументи.

Лав

Од длабочините на нивната душа извира ароганција и егоизам. Лавовите сакаат светот да се врти околу нив, а сите останати да „искршат“ врат вртејќи глава кон нивната маркантна појава. Повеќе од јасно е дека се работи за силни личности кои сакаат да бидат посебни во сечии очи.

Скорпија

Скорпиите не признаваат дека може да има попаметни и поитри луѓе од нив. Своите чувства ретко ги покажуваат, а многу се чувствителни на критики. Ги почитуваат само оние кои се видливо посилни, побогати и поуспешни од нив.

Поврзани вести

Селена повеќе не бара „Дечко“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Одложувањето на алармот може да ви го уништи цел ден

Елена Даскалова

Алиштата се испрани, но воопшто не мирисаат убаво? Еве каде грешите!

Влатко Зорба

„Ме силуваше моќен човек од филмската индустрија“: Актерка од „Ивкова слава“ откри шокантна приказна

Никола Поповски

Кејт Бекинсејл врати на злобните коментари за возраста

Елена Даскалова

Актерот Томас Џеферсон Бирд убиен во Атланта

Влатко Зорба