Забава МАГАЗИН

Трубач во Милан засвире на прозорецот и разнежни многумина

Италијанците се присилени да бидат во домашна изолација, но тие најдоа начин за кревање на моралот така што излегуваат на своите тераси и пејат. Тоа се случува во бројни градови ширум Италија, а како дел од флеш мобот за своите сограѓани, трубач од Милано Рафаел Кохлер, ја засвире неофицијалната химна.

По изведбата на „O mia bela Madunina“, неофицијалната химна на градот, многумина му ракоплескаа на Кохлер, а видеото воодушеви многумина на социјалните мрежи.

Во продолжение погледнете како тоа изгледа:

Освен во Милано, се пееше и на терасите во Рим, Наполи…

Поврзани вести

Парис Хилтон за својата порно снимка: Бев главниот негативец

Stefanija Kuzmanovska

И Дел Бој на црната листа? Последните настани во светот и пресудија на култната серија

Влатко Зорба

Бред Пит фатен во друштво на 25 години помлада актерка

Кристина Денесовска

Јапонците работат на создавање уред за комуникација меѓу луѓето и животните

5 најпопуларни видови пица во светот

Елена Даскалова

Јелена Ѓоковиќ објасни како го натерала Новак да не се откаже од тенисот

Stefanija Kuzmanovska