МАГАЗИН

Цеца потрошила 100.000 евра за раѓањето на внукот

Во семејствaтa Ражнатовиќ и Родиќ, 3 јуни се славеше од утро до вечер затоа што се роди Жељко, син на Вељко Ражнатовиќ и неговата избраничка Богдана.

Пристигнаа голем број честитки и скапи подароци за првото бебе на младата двојка, а беше организирана гала прослава во вилата на Цеца во Дедиње, на која учествуваа најеминентните имиња на српскиот шоубизнис како Аца Лукас, Александра Пријовиќ, Маја Беровиќ, Аца Пејовиќ и многу други.

Откако Вељко ја искина маичката пред породилната болница на улицата Јевремова, наздравувањето со алкохол и солзи радосници со кои е дочекана најсреќната вест за раѓањето на наследникот на Аркан, тетките Анастасија Ражнатовиќ, Бојана и Наташа Родиќ блескаа од среќа во луксузните тоалети создадени специјално за оваа пригода и ги поздравија почесните гости на прославата во која Цеца вложи голема сума.

Според медиумите, фолк ѕвездата платила близу 100. 000 евра за раѓањето на нејзиниот внук, а таа сума се однесува на прославата, украсите, опремувањето на просторијата на Жељко, како и подароците што Цеца ги подготвила за Жељко и Богдан кога ќе се вратат дома.

– Дека Цеца е голем домаќин веќе е добро познато на сите. Раѓањето на Жељко е најсреќниот ден во нејзиниот живот. Таа целиот свој живот го посвети на децата, па можете да замислите колку ќе им посвети на своите внуци. Не размислуваше за пари, сакаше сè да биде на ниво, па даде околу 100.000 евра за сè што беше потребно – вели извор близок до Ражнатовиќ.

– Цеца не прашуваше колку чини кога го зеде најскапиот стан за снаата и внукот, потоа преку угостителските производи со морска храна, специјалитети од интернационална кујна, гломазна и луксузни балони со сино-злато за украсување, но и многу други детали за кои не жалеше пари. Таа ја опреми целата соба на Жељко, која изгледа како бајка. Таа ги купи сите можни работи што ќе им олесни многу на Вељко и Богдана. Специјалните подароци што таа лично ги нарача за Богдана и Жељко исто така чинат многу. Со нетрпение чека да да се вратат дома и сите да бидат заедно.

Гордата мајка на Вељко не ги криеше солзите радосници, но откри дека нејзиниот внук личи на нејзиниот наследник.

– Жељко е ист Вељко. Се надевам дека тој ќе има многу деца, после него Анастасија, а јас би сакала следниот пат да биде девојче, за да изгледа како мајка му, претпоставувам дека така треба да биде – рекла Цеца.

Поврзани вести

Кетрин Зета Џонс се прости од Кирк Даглас

Среде емисија на Хрватската национална телевизија: Тони Цетински зборувал за „жртвите од вакцините“ и ги промовирал своите ставови (видео)

Сите воздивнуваа по Линдзи Вон на премиерата на нејзиниот филм (ФОТО)

Елена Даскалова

Коби Брајант и Пауло Коељо пишувале книга за деца: Нема што да се објави, изгубена е смислата… (фото)

Никола Поповски

На денешен ден е родена принцезата Дијана: На последниот роденден примила прекрасна честитка од Хари

Иако „тежат“ 256 милиони долари, своето богатство нема да им го остават на децата