Забава МАГАЗИН

Убави вести во домот на Лука Дончиќ: Сега сме четворица (ФОТО)

Лука Дончиќ одигра одлична НБА сезона, носејќи одличен пласман на неговите Далас Маверикс, а исто така е и еден од кандидатите за МВП.

Успехот не изостанува ниту на приватен план. Тој е во врска со Анамарија Голтес, русокоса која ја познава уште од своите средношколски денови.

Неодамна, таа на Инстаграм се појави со „принова“ во семејството. Покрај нивното куче Хуго, кое го чуваат долго време, веќе доаѓа и засилување, кученцето Гиа, која е четврт член на нивното семејство.

Таа се пофали со фотографија на социјалните мрежи на која напишала „Сега сме четворица“.

Поврзани вести

Како да му ја вратите свежината на стариот леб

user2

Кои хороскопски знаци најчесто се разведуваат

user2

Феникс развил тешко „нарушување“ додека го снимал „Џокер“

user2

Кралицата владее со земјата 68 години, а ги преживеа сите скандали

Кристина Денесовска

Овие фотографии од Кејт Мидлтон ја налутија кралицата Елизабета

user2

Внуката на принцезата Дијана се мажи за тајкун