Забава МАГАЗИН

Уште една ѕвезда од „Игра на тронови“ заразена со коронавирус

По Кристофер Хивју, кој во „Игра на тронови“ го игра Тортмунд џиноубиецот, уште една ѕвезда од серијалот откри дека е заразена со коронавирус.

Се работи за 46-годишната Индира Варма чиј тест за ковид-19 е позитивен. Таа изминатиов период имала заеднички проби со Емилија Кларк, а од минатата недела се одложени сите работи за театарската претстава на која заедно работеле.

„Во кревет сум, заразена со коронавирус и воопшто не ми е пријатно. Останете безбедни и бидете добри кон своите блиски“, напишала таа во својата објава.

Поврзани вести

Кејт Бекинсејл врати на злобните коментари за возраста

Елена Даскалова

Џесика Алба и Емили Ратајковски ги покажаа своите танцови движења на ТикТок

Која е причината поради која Северина остана без старателството над синот?

Елена Даскалова

Меган и Хари формираат добротворна организација

Влатко Зорба

Аронија – неизоставен дел од вашата исхрана

Елена Даскалова

КЕЈТ МИДЛТОН БЕСНА! ОВА НЕМА ДА МУ ГО ПРОСТИ НА ПРИЈАТЕЛОТ: Поднела тужба, а има и добра причина

Stefanija Kuzmanovska