Забава МАГАЗИН

Видео од црногорската ковид-болница кое ќе ве расположи

Во морето на лоши вести за се поголемиот број на заразени пациенти, но, за жал, и смртни случаи од коронавирусот, се појавија неколку видеа кои не развеселија малку и ја вратија вербата.

Точно вакво видео доаѓа од црногорската ковид-болница, во кое се гледа како лекарите се обидуваат да ги развеселат пациентите и да им го олеснат деновите на лекување.

Еден од пациентите побарал од медицинската сестра да ја сними атмосферата во собата, па ја испеал песна „Твојата ноќ и моја зора“ и побарал од другите да му се приклучат.

Видеото кое е објавено на Фејсбук страницата „Podgorički vremeplov“ ја воодушеви јавноста.

 

 

Želimo vam brzo ozdravljenje, da prebrodite sve ovo i da nam se javite kad ozdravite 👍💪🏻🙏🏻.

Gepostet von Podgoricki vremeplov am Mittwoch, 1. Juli 2020

Поврзани вести

Авторот на „Игра на тронови“ обвинет за расизам и трансфобија

Влатко Зорба

Дафи за ужасниот период во заробеништво: Ме дрогираше, силуваше и сакаше да ме убие

Stefanija Kuzmanovska

Братот на Ники Минаж осуден на 25 години затвор

Факти за хороскопските знаци што не ги знаете

user2

Почетнички рецепт: Направете шпагети со печурки

user2

Почина најубавата Бонд девојка

Кристина Денесовска