МАГАЗИН

Владо Георгиев за обраќањето на Вучиќ: Не го гледав „шлајмот“

Музичарот Владо Георгиев синоќа на Твитер го коментираше, неговите следбеници претпоставуваат, обраќањето на Претседателот на Србија на Јавниот сервис. Како што вели, тој имал луксуз да не го гледа „шлајмот“, пишува „Нова“.

-Го имав луксузот да не го гледам „шлајмот“ и да слушам најгнасни лаги од најлажливите усти во Србија досега на анти-народниот јавен сервис“, напиша Георгиев на Твитер.

Иако не прецизираше на кого мислеше, неговите следбеници наведуваат дека е јасно дека ова е за синоќешното обраќање на српскиот претседател Александар Вушиќ, кој на РТС зборуваше за новите мерки на претпазливост за Белград, заради зголемениот број на пациенти со Ковид 19.

Музичарот е исто така активен и истакнат критичар на власта. Тој повеќе пати ја критикуваше владејачката партија и актуелниот претседател, како и опозицијата,  како на социјалните мрежи, така и во емисии и интервјуа.

Поврзани вести

Деликатесна зимница од рерна – пиперки со лук

user2

Најдобрите чаеви за детоксикација на телото

Елена Даскалова

Бекам откри каква личност е принцот Хари

Кристина Денесовска

Џастин Бибер во „војна“ со ПЕТА

user2

Овие четири хороскопски знаци имаат златно срце

user2

На Мајкл Даглас не му требаат парите на татко му

Елена Даскалова