МАГАЗИН

Во овие хороскопски знаци е најтешко да се вљубите

Ќе ви се допаднат на прв поглед, но кога ќе ги запознаете малку подобро, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности.

ДЕВИЦА

Девиците се перфекционисти кои често оставаат впечаток дека се доволни самите на себе. Тие честопати им даваат на луѓето околу нив чувство дека вредат помалку од нив, па ги држат на дистанца. Честопати се многу љубоморни, па затоа даваат несоодветни и груби коментари.

СКОРПИЈА

Скорпиите сакаат да си играат со емоциите на другите луѓе. Тешко е да се разбере што тие всушност мислат и сакаат. Кога ќе се вљубат во некого, стануваат многу посесивни, љубоморни, а во многу случаи и агресивни.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците едноставно не се родени за долги врски и долги пријателства. Тие се склони кон чести авантури и затоа ги кршат срцата на своите партнери. Со текот на годините, тие малку се смируваат, но сè уште не сакаат да се смират и да бидат верни само на една личност. Како пријатели, тие се многу нестабилни и неблагодарни, па затоа ги менуваат друштвата почесто од кој било друг.

Поврзани вести

Цетински повторно на суд за сообраќајната несреќа

Деловна шминка: нежни и мат нијанси

user2

3 хороскопски знаци кои најлесно ќе ви простат за неверството

Stefanija Kuzmanovska

Ешли Грејам го откри полот на бебето

Елена Даскалова

Нов документарец на „Нетфликс“ го тресе кралското семејство: Дајана се обидела да се самоубие четири пати?

Еве три клучни промени што сигурно ќе го подобрат вашиот бизнис

user2