Забава МАГАЗИН

Врз овие хороскопски знаци ретроградниот Меркур има позитивно влијание

Во астрологијата, периодот кога Меркур е ретрограден е познат најчесто во негативен контекст, но тоа не мора секогаш да е така.

На 20 ноември завршува овој период, а од денес па дотогаш, четири хороскопски знаци всушност, ќе имаат доста поволности за позитивни промени.

Еве за кого се работи:

Овен

Овните ќе бидат соодветно наградени за своите постигнувања во работата. Нив сè ќе им оди од рака, а особено тоа што ќе бидат целосно здрави во периодот на есенски и зимски настинки. Времето поминато со семејството ќе им донесе само позитивна енергија и пријатни чувства.

Рак

Лошиот период помина и до 20 ноември ѕвездите ви се апсолутно наклонети. Мирни сте, спокојни, среќни, а уште повеќе ќе ве израдува неочекуван прилив на пари или пак, враќање на позајмена сума која веќе одамна ја имавте заборавено.

Вага

На професионален план е стабилно и затоа немате дополнителни главоболки. Семејството е мирно и хармонично, а тоа особено ве радува. Лошото расположение дефинитивно ве напушта и секој ден ќе бидете сè посреќни и сè порасположени споредено со изминатите 10 денови.

Лав

Секој план кој си го поставувате, уште полесно го реализирате и тоа пред предвидените рокови. Луѓето околу вас ви нудат несебична помош. Нема премрежја ниту на љубовен план. Ве очекува мала, но значајна финансиска добивка.

Поврзани вести

Освоил џекпот од 11 милиони евра, но заборавил да се јави да ја подигне

Мајли Сајрус ја затвори Њујоршката модна недела

Кристина Денесовска

Ве прават да изгледате постаро: Овие четири катастрофални грешки со косата несвесно ги правите

Алисија Силверстоун: Мојот син и јас заедно се бањаме

Влатко Зорба

Германската војска обучува кучиња за препознавање корона

Анастасија во Скопје, снима албум со Дарко Димитров

user2