Забава МАГАЗИН

За оние кои нема да добијат Оскар, подготвени вредни подароци

Сите номинирани на Оскарите, вклучувајќи ги актерите, продуцентите, режисерите, композиторите, кинематографите, сценаристите и т.н., кои нема да добијат статуетка, ќе добијат торби со вредни подароци.

Ова е вообичаена пракса за секое доделување на значајни филмски награди, истото се случува и на Еми и Греми. Оваа година се издвоени околу пет милиони долари, а една торба со подароци вреди 215 илјади долари.

Во неа може да се најдат ваучери за крстарење, потоа за престој во луксузен хотел, како и луксузни козметички производи, чоколади, бонбони, накит или некое парче облека. Подароците ги обезбедува маркетинг агенцијата Дистинктив асетс.

Поврзани вести

Шест хигиенски грешки кои постојано ги правиме

Кристина Денесовска

Работи кои се строго забранети во Русија

4 хороскопски знаци кои сакаат само еднаш во животот

Влатко Зорба

Психолошки профил на родените во знакот Лав

Елена Даскалова

Намирници кои помагаат во чистење на дебелото црево

Елена Даскалова

Тамара воодушеви со новата песна „Monsters“ (ВИДЕО)

Елена Даскалова