Забава МАГАЗИН

За стриите, килограмите и мајчинството: Ешли Греам уште еднаш ја шокираше јавноста со фотографија!

Ешли Греам, американска манекенка и прва плус-сајз манекенка на насловната страница на списанието Sports Illustrated Swimsuit Edition, ги помести границите и ги разби предрасудите за женското тело и перцепцијата на женската убавина во нејзината долга кариера.

Но, во последните неколку дена таа повторно беше во центарот на вниманието, објавувајќи голи селфиња од сопствената бања, славејќи го сопственото тело. Она што може да шокира некои можеби не е голотијата, туку гордоста што ја чувствува Ешли поради нејзината фигура, со сите стрии и килограми кои не сме навикнати да ги гледаме на инаку филтрираните слики од социјалните мрежи.

Се чини дека по освојувањето на модните писти и насловните страници на модните списанија, Ешли постави нови цели – да го нормализира женското тело по породувањето и да се соочи со нереалните барања на општеството, кое очекува жените за чудо да се вратат на истата тежина и мерките што ги имаа пред бременоста и породување.

Поврзани вести

Маска за лице од магдонос против дамки на кожата

Елена Даскалова

Како изгледа милијардерката Кајли Џенер без фотошоп и шминка? (ФОТО)

Влатко Зорба

Шерон Стоун: Не ми пречи кога мажите ќе ме удрат по задникот

Stefanija Kuzmanovska

Вил Смит со години го занемарувал најстариот син, а сега се најдобри пријатели

Царство од бајките во нијанси на сино: Вака изгледа собата на малиот Жељко Ражнатовиќ ФОТО

Stefanija Kuzmanovska

ЈАРЕЦ: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова