Категорија : Забава

Забава МАГАЗИН

Се ожени Леонардо ди Каприо?

Кристина Денесовска
Според пишувањата на магазинот ОК!, вечниот и еден од најпосакуваните ергени, Леонардо ди Каприо, се оженил со својата девојка Камила Мороне, со која се забавува...
Забава МАГАЗИН

Обезбедувањето на Хари и Меган ќе ги чини Британците 23 милиони евра

Кристина Денесовска
Владата на Канада објави дека нема да ги обезбедува принцот Хари и Меган Маркл, кои неодамна се откажаа од кралските титули и должности. Бидејќи и...
Забава МАГАЗИН

Алек Болдвин со сопругата и децата во забавен парк

Кристина Денесовска
Холивудскиот актер Алек Болдвин е горд на своето големо семејство. Кога не е на снимање, американскиот актер секој слободен момент го користи за да биде...
Забава МАГАЗИН

Принцезата Беатрис ќе се мажи во мај, а на венчавката нема да има подароци

Кристина Денесовска
Кралската палата во Велика Британија потврди дека внуката на кралицата Елизабета, Беатрис, во мај ќе се венча за мултимилијардерот Едоардо Мапели Мози, пишува Daily Mail....
Забава МАГАЗИН

Манекенка си ги тетовирала очите па ослепела

Кристина Денесовска
Манекенка од полска, Александра Садовска (25) во потполност го изгубила видот во едното око откако одлучила дека ќе ги тетовира очите. Лекарите ѝ рекле дека...
Забава МАГАЗИН

Мерил Стрип стана црвенокоса

Кристина Денесовска
Актерката Мерил Стрип ќе глуми во новиот филм The Prom, а за таа пригода го сменила и имиџот. Папараците неодамна ја фотографирале додека шетала на...
Забава МАГАЗИН

Меган Маркл: Не се тие навредени и повредени, ние сме

Елена Даскалова
Меган Маркл е сигурна во тоа дека таа и Хари се жртви на принципите на кралското семејство и дека поради тоа одлучиле да бидат независни...
Забава МАГАЗИН

Семејството на малтретираното момче ја одби донацијата

Кристина Денесовска
Семејството на малиот Квејден Бејлс, кој го привлече вниманието на целиот свет откако неговата мајка објави видео на кое плаче и вели дека сака да...
Забава МАГАЗИН

Разголениот Роби Вилијамс среде соба гледа телевизија (ФОТО)

Елена Даскалова
Ајда Филд Вилијамс на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која нејзиниот сопруг, популарниот Роби, стои гол среде соба и гледа телевизија. „Подобар си...
Забава МАГАЗИН

Стивен Спилберг нема да го режира новиот Иднијана Џонс

Кристина Денесовска
Стивен Спилберг донесе одлука дека нема да го режира петтото продолжение од познатата франшиза започната уште пред 39 години, филмот Идлијана Џонс и кидаперите на...