Забава

Адел се врати како водителка на „Saturday Night Live“ (ВИДЕО)

Адел го запрепасти светот со својата трансформација, а сега се врати во јавноста како водителка на култното шоу „Saturday Night Live“, во кое се појави во облека што започна многу дискусии.

Пејачката, чиј вокал и љубовни песни се обожаваат низ целиот свет, веќе три години не настапувала никаде, а сега конечно се појави на американска телевизија.

Адел е во промото видео за епизодата во која домаќинката зборуваше со американски акцент, и уште еднаш луѓето беа воодушевени од нејзината фигура – веќе знаеме дека британската sвезда драстично ослабе.

Сепак, многумина се согласија дека за нејзиниот голем кам-бек, Адел дефинитивно можеше да избере подобра облека. Имено, пејачката се појави во кошула која не е премногу шик – таа е неопределена кафеава нијанса и има „омбре“ ефект што не придонесе за да изгледа подобро.

Исто така, иако плишот е популарен материјал за постудените денови, кошулата направена од него скоро секогаш изгледа премногу ретро, ​​но не на добар начин.

Тоа е парче од брендот „Acne studios“, а цената на кошулата е 453 евра.

За среќа, нејзината шминка изгледаше далеку подобро од облеката, а Адел изгледаше одлично на фотографијата објавена на нејзиниот профил „Saturday Night Live“ каде беше облечена во огромна тексас јакна.

Поврзани вести

Голф 2 покажа дека е неуништлив (ВИДЕО)

Северина Којиќ стана православна христијанка?

Елена Даскалова

Карлеуша во жолто танга бикини ужива покрај базенот (ФОТО)

Најчестите лаги на прељубниците

Кристина Денесовска

Британците се обложуваат на исходот од „мегзит“

Елена Даскалова

По 5 години, Том Круз сака да ја види Сури

Елена Даскалова