Забава

Актерка Ремини го открива суровиот план на Том Круз за својата ќерка

Поранешниот член на Школата за скиентологија, актерка и активист Леа Ремини (50) ја коментираше врската помеѓу холивудскиот актер Том Круз (58) и неговата 14-годишна ќерка Сури Круз, која ја доби во брак со неговата колешка Кети Холмс (41).

Имено, познатата актерка направи шокантни тврдења и исповедта ја започна со зборовите:

„Скиентологијата смета дека Кејти е потиснувачка личност и непријател и затоа Том верува, како и сите скиентолози, дека не може да биде поврзан со Сури додека девојчето не се раздели малку од нејзината мајка“.

„Сигурна сум дека неговиот главен план е да почека Сури да порасне за да ја воведе во скиентологијата и да се оддалечи од нејзината мајка“, додаде таа.

„Ја познавав Кејти кога беше во Скиентологијата и се чинеше дека е многу присутна во светот на Том, но како што одминуваше времето, разбрав зошто го направи сето ова за да ја заштити својата ќерка. Претпоставувам дека има некаков договор да го заштити своето дете – додаде таа.

Леа откри дека е „многу горда“ на Кејти затоа што ја извлече ќерка си од околина што потенцијално би било многу токсична и опасна не само за Сури, туку и за нивната врска.

Да потсетиме, Леа беше член на Скиентологијата до 2013 година, додека Том Круз е се уште нивниот најверен член во светот на славните.

Поврзани вести

Синди Крафорд ја негира врската меѓу Каја и Пит Дејвидсон

Три хороскопски знаци кои никогаш нема да ви наштетат

Елена Даскалова

Кејт Аптон крена 55 килограми како од шега (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Ѕвезда која никогаш не згаснува: 12 години непребол за Тоше

user2

Мадона собори уште еден светски рекорд

user2

Канје Вест мисли дека е Исус: Оди по вода за неговата неделна служба (ФОТО)

Влатко Зорба