Забава

Алмодовар ќе снима филм за мајчинството со Пенелопе Круз

Познатиот шпански режисер Педро Алмодовар, кој закрепна од коронавирус и во моментов живее во изолација, ќеснима нов филм во кој глуми Пенелопе Круз.

По закрепнувањето од вирусот, тој започнал да го пишува сценариото.

„Јас го напишав за три месеци, ќе започнеме со работа оваа година, во октомври“, рече Алмодивар.

Во драмата „Madres paralelas“, режисерот се враќа на „женската тема“ и мајчинството. Тој ќе ја раскаже приказната за две мајки кои раѓаат во ист ден, а потоа нивните животи се развиваат на „паралелна траекторија“.

„Оттука и името“, објасни Алмодивар.

Главната улога во филмот ќе ја игра Пенелопе Круз, на која навистина и се допадна приказната.

„Ќе можам да работам со мојата девојка“, рече тој.

Алмодовар има освоено два „Оскари“.

Поврзани вести

Сем Смит плаче во карантин (ФОТО)

6 хороскопски знаци кои губат контрола кога јадат

Елена Даскалова

Како вереникот на Линдзи Вон ја одржува во форма (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Северина во бел костим за капење го „запали“ Инстаграм (ФОТО)

Влатко Зорба

Лични теми за кои е подобро да не разговарате со другите

user2

Џенифер Лопез во тесен кожен фустан изгледа како божица

Елена Даскалова