Забава

Арнолд Шварценегер итно опериран: Се огласи од болницата (ФОТО)

Актерот Арнолд Шварценегер (73) беше подложен на итна операција, по што се огласи на социјалните мрежи.

Познатиот билдер направи операција на срцева артерија, што помина добро.

Актерот објави фотографија од болничкиот кревет, а во најавата се заблагодари на клиниката во Кливленд каде што беше опериран.

Тој веќе е во добра форма, па објави неколку фотографии од прошетката, со што даде до знаење дека сè е во најдобар ред.

– Се чувствувам одлично и веќе ги прошетав улиците на Кливленд и уживав во одличните статуи. Благодарност до секој лекар и секоја медицинска сестра во тимот! – напиша Шварценегер.

https://www.instagram.com/p/CGswgujgG4A/?utm_source=ig_web_copy_link

Поврзани вести

Дарко Рундек одговори прашање кое ги мачи фановите веќе 30 години

Елена Даскалова

„Медена земја“ се бори за Оскар во две категории

Елена Даскалова

Тату-ѕвездата Кет Вон Д со голема донација за болниците

Бела Хадид излегува со внукот на Џек Николсон

Stefanija Kuzmanovska

Француски суд повторно го отвора случајот против Лук Бесон

user2

„Џокер“, „1917“ и Нетфликс фаворити за Окарите, сите навиваме за „Медена земја“

Елена Даскалова